top of page

Zaproszenie na Kongres Młodzieży Polonijnej Polonijnej / 2. Live

W związku z sytuacją dotyczącą pandemii planowany Kongres Młodzieży Polonijnej w bieżącym roku w Krakowie musiał zostać przesunięty na inny termin. Doświadczając wspaniałej atmosfery na wcześniejszych Kongresach w 2016 i 2018 roku postanowiliśmy nie trwać w bierności, ale „zejść z kanapy” i przenieść się na 6 kontynent, który w przenośni u Papieża Franciszka oznacza internet. Z tego powodu zapraszamy młodzież polonijną, pochodzenia polskiego z całego świata do udziału w projekcie POLONIAONLINE.pl. W najbliższym czasie rozpoczniemy prowadzenie warsztatów on-line. Zajęcia będą odbywały się w małych, pięcioosobowych grupach, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na efektywność i atmosferęw czasie zajęć.

Warsztaty Polonijna Akademia Dziennikarstwa są skierowane do tych wszystkich, którzy zainteresowani są zdobyciem umiejętności w zakresie komunikacji i informacji mającej na celu min. ewangelizację i promocję wartości chrześcijańskich. Warsztaty PAD obejmować będzie 5 spotkań po 90 minut.

Druga propozycja dotyczy warsztatów eAmbasador kultury polskiej. Jest ona skierowana do osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie planowania i realizowania wydarzeń, pożytecznych społecznie inicjatyw oraz promocji kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem internetu. Warsztaty obejmują 7 spotkań po 90 minut.

Przy realizacji takiego projektu ważne jest, aby każdy uczestnik wziął udział we wszystkich planowanych zajęciach! W powyższych warsztatach będzie mogło wziąć udział 40 osób – w ramach jednego warsztatu przewidziane są 4 pięcioosobowe grupy. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a o udziale w warsztatach zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest finansowany przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Partnerami w projekcie są:

– Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej,

– Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP,

– Fundacja Niedziela. Instytut Mediów,

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,

– Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA.

W załącznik W załączniku znajduje się opis i terminarz warsztatów.

Zgłoszenia i informacje:

Biuro Kongresu Młodzieży Polonijnej

Łukasz Brodzik

mail: kongresmlodziezy@gmail.com

tel. + 48 603 969 881

Link do formularza z zapisami: https://forms.gle/1NWAvJQb1T4tD9UC6

Zapisy na spotkanie do 9.10.2020

0 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page