top of page

Kongres Rodzin Polonijnych

“Małżeństwo w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji” to temat kolejnego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się 21 listopada 2020 roku, tym razem w formie online za pośrednictwem aplikacji Zoom. Zapisy trwają do 19 listopada. Serdecznie zapraszamy!

„Zachować rodzinę od niebezpieczeństw współczesnego świata to wielkie zadanie całego Kościoła, to wielkie zadanie duszpasterstwa polonijnego, to wielkie zadanie całej Polonii i każdego rodaka”. /św. Jan Paweł II, Toronto, 14 X1984/

Link do Zoom’a zostanie przesłany na podany w zgłoszeniu adres mailowy dzień przed spotkaniem.

“Małżeństwo kiedyś przedstawiano obrazowo jako statek, który wpłynął na cichą przystań. Dziś widzimy, iż młode małżeństwo można porównać do statku na pełnym morzu podczas sztormu. Wiemy “jak jest”. Aby wiedzieć “jak powinno być” warto zapoznać się z nauczaniem kościoła a zwłaszcza ostatnich papieży. Na kongresie rodzin polonijnych przedstawimy Państwu Zamysł Boży wobec małżeństwa ale też propozycje tego “co robić?”, by ocalić miłość i małżeństwo.

Doradcy rodzinni i nauczyciele metod rozpoznawania płodności, kursanci i absolwenci naszych kursów “Pomagam Sobie – Pomagam Innym” otrzymają wiele “narzędzi” do swojej pracy. Inni zaintrygowani problematyką – zobaczą jeszcze nie zagospodarowane pola do pomocy sobie, swoim dzieciom, wnukom czy sąsiadom. Do zobaczenia!

dr Grażyna Koszałka, przewodnicząca komisji ds. małżeństwa i rodziny przy Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

0 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page