top of page

“Familiaris” na II Kongresie Rodzin Polonijnych

W dniu 21 listopada 2020 roku odbył się w wersji online II Kongres Rodzin Polonijnych. W Kongresie wzięło udział ok. 400 osób z ponad 20 krajów. Obradom przewodniczył bp Wiesław Lechowicz – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Cele Kongresu można streścić w kilku słowach: informacja – formacja – koordynacja – integracja. Przedmiotem obrad było duszpasterskie towarzyszenie małżeństwu i rodzinie w środowiskach polonijnych, ze świadomością, że małżeństwo znajduje się w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji.

Koordynatorzy Poradnictwa Rodzinnego w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech Ks. Tomasz Drożyński, Katarzyna Białecka – Urbańska z mężem Michałem przedstawili referat na temat funkcjonowania poradni rodzinnej na emigracji na przykładzie poradni „Familiaris” we Freiburgu. W prezentacji pokazano model funkcjonowania nowoczesnej poradni w oparciu o cyfrowe technologie, nowatorskie pomysły i wysokie standardy duszpasterskie. W świetle wyzwań pandemii koronawirusa poradnia podejmuje nowe inicjatywy i przewartościowuje pastoralne priorytety. A wszystko to w oparciu o fundamentalne zasady chrześcijańskie w duchu nauczania Jana Pawła II, by „kochać rodzinę” i towarzyszyć jej konkretną pomocą i poradą.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page