top of page

Rok Rodziny “Amoris Laetitia”

W Roku Św. Józefa, w uroczystość św. Patrona 19 marca, ogłoszony został w Kościele Rok Rodziny “Amoris Laetitia” w związku z pięcioleciem publikacji dokumentu papieża Franciszka „Amoris Laetitia”, poświęconej miłości w rodzinie. Papieska adhortacja to owoc dwóch zgromadzeń Synodu Biskupów poświęconych rodzinie.

Celem obchodów Roku Rodziny jest przywrócenie małżeństwom i rodzinie ważnego miejsca w duszpasterstwie w Kościele lokalnym i odnowa propozycji duszpasterskich dla nich skierowanych.

Jego ustanowienie to odpowiedź na szereg wyzwań i kryzysów rodziny we współczesnym społeczeństwie, a także zaproszenie do ponownej pogłębionej lektury papieskiej adhortacji poświęconej rodzinie.

Przeżywając  Rok Rodziny „Amoris laetitia”, który papież Franciszek zainaugurował 19 marca, chcemy podejmować nowe inicjatywy w trosce o rodziny. „Trzeba tymczasem – w myśl słów Papieża Franciszka – nie tylko wytyczać drogę, lecz towarzyszyć rodzinom w drodze, dyskretnie i z miłością wejść do ich domów, by powiedzieć małżonkom: Kościół jest z wami, Pan jest blisko was, chcemy pomóc wam zachować dar, który otrzymaliście” (Por. Orędzie Ojca Świętego do uczestników internetowej konferencji „Nasza codzienna miłość” na otwarcie Roku Rodziny „Amoris laetitia”).

W trosce o jakość emigracyjnego duszpasterstwa rodzin zwracamy uwagę na jasne głoszenie Ewangelii i czułość w towarzyszeniu. Liczymy, że obecny Rok Rodziny będzie sposobnością do rozwoju „Familiaris”.

Szczegółowe informacje i inspiracje można znaleźć na oficjalnej stronie amorislaetitia.va.

0 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page