top of page

Koncepcja ochrony “Familiaris”

Zgodnie z wymogami Biura Niezależnego Rzecznika ds. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci (Geschäftsstelle der Unabhängigen Beauftragten für Fragen des sexuellen Kindesmissbrauchs) w sierpniu 2022 opracowano koncepcje ochrony nieletnich – Schuzkonzept „Familiaris”.

Aby móc chronić dzieci i młodzież przed wykorzystywaniem seksualnym, gdziekolwiek się znajdują, trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Każda jednostka w społeczeństwie powinna zająć się tym problemem i aktywnie przyczynić się do stworzenia bezpiecznych przestrzeni dla dziewcząt i chłopców. Instytucje lub organizacje, którym powierzane są dzieci i młodzież, muszą wiedzieć, jak skutecznie realizować ochronę dzieci. 

 Koncepcja ochrony służy odpowiedzi na wszystkie te i inne pytania i obejmuje również korzystanie z mediów cyfrowych, ponieważ dzieci i młodzież nie oddzielają świata online od świata offline.

Koncepcja ochrony sprawia, że ​​Stowarzyszenie „Familiaris” stają się przestrzeniami doświadczeń i miejscami skutecznej ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą seksualną. Jednocześnie jest miejscami, w których dziewczęta i chłopcy mogą znaleźć kompetentne osoby kontaktowe, które potrafią wysłuchać i pomóc, jeśli są narażeni na przemoc seksualną tam lub gdzie indziej – na przykład w środowisku rodzinnym.

Koncepcja ochrony nie pozostawia miejsca na nadużycia.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”Obszar: 2. Budowanie dobrego wizerunku Polski przez organizacje polonijneZadanie: Pokażę Ci Polskę – budowanie dobrego wizerunku PolskiDziałanie: Działanie III ePublikacje “Familiaris”Numer konta księgowego działania: 554-50-1391-1-41Kwota dotacji: 14 338 PLN
3 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page