top of page

śr., 29 lis

|

Konferencja zoom

Warsztaty edukacyjne z psychologiem dla rodziców / opiekunów

Jak radzić sobie z wyzwaniami i trudnościami związanymi z dwujęzycznością i dwukulturowością?

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztaty edukacyjne z psychologiem dla rodziców / opiekunów
Warsztaty edukacyjne z psychologiem dla rodziców / opiekunów

Kiedy

29 lis 2023, 20:30 – 22:00 CET

Konferencja zoom

Info

W dzisiejszych czasach wiele polskojęzycznych dzieci mieszkających poza granicami kraju, zmaga się z trudnościami w szkole i w domu. Są to problemy, które mogą zostać rozwiązane. Wiemy, jak trudno jest zdobyć termin u psychologa, logopedy lub pedagoga dziecięcego. Ponadto, w wielu miejscach jest niedobór polskojęzycznych specjalistów dziecięcych. Niezbędne stąd się wsparcie i troska rodziców. 

Dwujęzyczność i dwukulturowość to zjawiska, które dotyczą wielu polskich rodzin mieszkających w krajach niemieckojęzycznych. Chociaż mają one wiele zalet, takich jak lepsze zdolności poznawcze, większa tolerancja i otwartość, to wiążą się też z pewnymi wyzwaniami i trudnościami, takimi jak konflikty tożsamościowe, problemy z nawiązywaniem relacji, czy poczucie wyobcowania. 

Aby pomóc rodzicom w radzeniu sobie z tymi kwestiami, zapraszamy na warsztat prowadzony przez psycholog, Katarzynę Karwacką-Vögele, w którym mogą Państwo uczestniczyć BEZPŁATNIE. 

Podczas warsztatów będą udostępnione materiały szkoleniowe dla rodziców i opiekunów dzieci dwu- lub wielojęzycznych, które zostały opracowane przez specjalistów, aby wskazać kluczowne punkty mające istotny wpływ na proces nauczania i uczenia się. 

Zapraszamy do udziału !!! 

Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego !!! Ilość miejsc ograniczona !!!

Warsztaty będą odbywać się w formie hybrydowej (online i offline)

Spotkania stacjonarne: 

Biuro Familiaris Freiburg 

Biuro Familiaris Drezno 

udostepnij!

Info. o wydarzeniu: Events
bottom of page