top of page

śr., 10 maj

|

Spotkanie edukacyjne online i offline

Spotkanie z Emi i Gracją

Liberum veto czyli jak Emi i Gracja dyskutują o Konstytucji 3 Maja - ... porozmawiajmy co nieco o historii. Gość specjalny: ks. Szymon Majchur - teolog, doktorant studiów z teologii pastoralnej; lubię podróże, naukę języków, poznawanie nowych ludzi, muzykę i w wolnym czasie spacery.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Spotkanie z Emi i Gracją
Spotkanie z Emi i Gracją

Kiedy

10 maj 2023, 17:30 – 19:00

Spotkanie edukacyjne online i offline

Info

Link do spotkania offline Zoom: 

https://us02web.zoom.us/j/7605911314?pwd=NDNvb1NnYk56NFA1NTdtK3V0K1JNQT09

Meeting-ID: 760 591 1314

Kenncode: 783540

Spotkanie offline: Biuro Familiaris

Projekt „ Emi i Gracja” ma charakter kompleksowy, holistyczny, interdyscyplinarny i obejmuje różne aspekty życia na emigracji. Jest instrumentem, który rozwija wielopoziomowy proces edukacyjny, wychodząc od jawnych i ukrytych potrzeb uczniów. W tym kontekście mowa jest o polskości i wychowaniu w modelu tradycyjnych wartościprzekazywanych pokoleniowo. Wykracza daleko poza ramy istniejących dotąd form, gdyż jest nośnikiem polskiej kultury i tradycji i jawnie może przyczynić się do promocji Polski w ramach transferu kulturowego w spluralizowanymspołeczeństwie multikulturowym, w którym żyją uczniowie.

Jest innowacyjny pod względem organizacji pracy uczniów, którzy przez zabawę realizują treści edukacyjne. Lalki Emi i Gracji stanowią zwornik łączący świat edukacji i świat dziecka. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych (aplikacja Zoom, kanał YouTube) uczestnicy projektu mogą z łatwością korzystać z dostępnych materiałów i prezentowanych treści.

Obecność wykwalifikowanych pedagogów skoncentrowana jest na towarzyszeniu. Ta progresywistyczna rola nauczyciela zachęca uczniów do samodzielności i wskazuje na ich podmiotowość.

Umiejscowienie projektu poza środowiskiem szkolnym, przy wykorzystaniu nowych pomocy i technologii, stymulować może takie formy pracy, które dotąd nie były codzienną praktyką. Tryb hybrydowy spotkań w ramach projektu (online ioffline) implikuje nabywanie nowych umiejętności i nawiązywanie nowych znajomości i relacji koleżeńskich.

Projekt ma własny i niepowtarzalny charakter, na co zwróciły uwagę katolickie media (Katolicka Agencja Informacyjna) oraz inne portale internetowe o charakterze pro familijnym.

udostepnij!

Info. o wydarzeniu: Events
bottom of page