top of page

V KONGRES RODZIN POLONIJNYCH – WYCHOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY W RODZINIE POLONIJNEJ

Zapraszamy na kolejny już Polonijny Kongres Rodziny poświęcony tym razem wychowaniu dzieci i młodzież, który odbędzie się w dniach 10. – 11. września 2022 w formie hybrydowej (online lub stacjonarne – w Carlsbergu).

Specjaliści, wolontariusze, teoretycy i praktycy podejmą dysputę na ten jak ważny temat, szczególne trudny w warunkach emigracyjnych jakim jest wychowanie.

Wychowanie czyli co konkretnie? …wychowanie religijne w rodzinie, szacunek podstawą wychowania w rodzinie, wychowanie do prawdziwej męskości i kobiecości, wychowanie do dojrzałości – z perspektywy ojca i pedagoga, wychowanie ludzkiej płciowości, wychowanie – pomocą w poszukiwaniu i odkrywaniu wartości, rozumienie granic a wychowanie.

Ponadto podjęte zostaną tematy: przemiany religijności młodych Niemców i Polaków jako wyzwanie dla nowej ewangelizacji, współczesna rodzina: prognozy – nadzieje – perspektywy, potrzeby rozwojowe okresu dorastania (“Kolczasty nastolatek”), gdy zabraknie miłości – co z dziećmi?

Zaprezentowane zostana również praktyczne wskazówki jak rozmawiać i jak pracować z dziećmi i młodzieżą w warunkach emigracyjnych: katecheza prorodzinna dla dzieci i młodzieży w Kościele polskim na emigracji w oparciu o poradnik „Miłość – Czystość – Życie”, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży polonijnej realizowane w warunkach emigracyjnych (“Emi i Gracja” , “Ferment”) .

Kolejne spotkania będą miałby formę wykładową i formę warsztatową. Serdecznie zapraszamy.

ZAPISY na udział stacjonarny: bmazur@oaza.de, +49 6356228

0 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page