top of page

Przygody językowe "Emi i Gracji"

Przygody językowe "Emi i i Gracji" to trzecia, po Podwórku "Emi i Gracji" i Podróżach "Emi i Gracji", część unikatowego projektu edukacyjnego dla dzieci polonijnych "Emi i Gracja" realizowanego w formie hybrydowej (online i offline), co stanowi kluczowy aspekt podejmowanych aktywności w warunkach emigracyjnych, które to warunkują efektywność i zakres realizacji projektu.W ramach projektu zrealizowano 5 spotkań hybrydowych z dziećmi polonijnymi i polski i za granicą, dziećmi dwujęzycznymi.

  • I spotkanie tematyczne zatytułowane: Emi i Gracją na wakacjach w Polsce – porozmawiajmy o języku polskim.

  • II spotkanie tematyczne zatytułowane: Emi i Gracja przy biurku - porozmawiamy o powrocie do szkoły.

  • III spotkanie tematyczne zatytułowane: Emi i Gracja dyskutują na pisownią wyrazów - porozmawiamy o ortografii.

  • IV spotkanie tematyczne zatytułowane: Jesienny dylematy językowe Emi i Gracji - porozmawiajmy o Wszystkich Świętych, Zaduszkach i Święcie Niepodległości.

  • V spotkanie tematyczne zatytułowane: Świąteczne pogadanki Emi i Gracji - Merry Christmas, Weihnachten czy może Boże Narodzenia.

Podczas każdego spotkania dzieci mogły spotkania dzieci mogły spotkać się z gościem specjalnym, któremu zadawały liczne pytania, często bardzo ciekawe i dające poznać charakter i zainteresowanie dziecka. W trakcie spotkań dzieci wspólny uczyły i śpiewały piosenkę o Emi i Gracji. Każde dziecko otrzymało osobiście bądź drogą pocztową laleczki – Emi i Gracje. Dzięki temu utworzyła się wspólnota dzieci polonijnych skupiona wokół Emi i Gracji. Wysłano lub przekazano osobiście dzieciom 200 sztuk Emi i Gracji.

Na potrzeby projektu zostały opracowane materiały do dzieci dwujęzycznych: interaktywne materiały edukacyjne (Alfabet Emi i Gracji, Niemiecki Emi i Gracji, Cyferki Emi i Gracji, Łamigłówki Emi Gracji, Układanki Emi i Gracji, Zwierzątka Emi Gracji, Pamięć Emi Gracji) i karty prac.Przygody Emi i Gracji -karty ćwiczeń
.pdf
Pobierz PDF • 2.09MB

Informujemy, że nasza organizacja otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA „WSPIERANIE DZIECI I MŁODZIEŻY POLONIJNEJ ORAZ POLSKIEJ MIESZKAJĄCEJ POZA GRANICAMI POLSKI”

Kwota dotacji: 61000,00 PLN

Nazwa przedsięwzięcia: Przygody językowe "Emi i i Gracji"
16 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page