top of page

Co to właściwie jest przestrzeń Familiaris?

Zaktualizowano: 4 wrz 2023

Przestrzeń „Familiaris” – tak należy rozumieć wszelkie inicjatywy i strukturę towarzyszenia na emigracji – powstała i jest skierowana do Polonii i Polaków za granicą. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza pracy zaangażowanych wolontariuszy, którzy z dużym oddaniem podejmują nowe projekty, będące realną i konkretną odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania społeczności emigracyjnej.

Podmiotem towarzyszenia jest rodzina emigracyjna, która w strukturze systemowego współistnienia zorganizowana została m.in. wokół dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków. Na wszystkich etapach rozwoju pełni ona wyjątkowe funkcje: biologiczne, wychowawcze, socjalizacyjne, społeczne, opiekuńcze.


Trzeba być świadomym, iż na emigracji nie tylko dochodzi do zmiany roli i rangi rodziny, ale też postrzegania jej w opinii społecznej. Tym bardziej że w zachodnim społeczeństwie dominuje perspektywa indywidualistyczna podporządkowana dobru jednostki. Z tej racji też trwałość instytucji rodziny często, chociaż relatywnie traci swoją rangę społeczną.


Głównym celem Familiaris jest zapewnienie wszechstronnego wsparcia dla Polonii i Polaków za granicą (społeczność P) poprzez towarzyszenie im w ich życiowych wyzwaniach. Realizujemy wiele inicjatyw, prowadzimy badania naukowe i angażujemy się w edukację na rzecz polskiej emigracji.


Działając zgodnie z wyznaczonymi celami i jasno określonymi kryteriami, dążymy do ich osiągnięcia. Naszym celem jest również skupienie wokół nas zaangażowanych wolontariuszy, którzy wspólnie z nami tworzą i rozwijają dynamiczną markę o wysokiej jakości. Nasza działalność opiera się na wartościach takich jak fachowość, wiarygodność, dyskrecja, terminowość i dostępność.
Video: Maja Regulska / koordynator poradni psychologiczno – terapeutycznej Familiaris


21 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page