top of page

Moc wrażeń i atrakcji

Dzień Dziecka jest wyjątkowym świętem poświęconym najmłodszym, mającym na celu celebrowanie ich radości, beztroski i niewinności. Obchodzimy ten dzień, aby przypomnieć, jak ważne jest dbanie o prawa i potrzeby dzieci oraz zapewnienie im szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa. To także okazja dla rodzin do spędzenia razem czasu i umacniania więzi rodzinnych.Drogie Dzieci, Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele,


Dziękujemy Wam serdecznie za obecność na wydarzeniu z okazji Dnia Dziecka! 

To był wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechów i wspólnego świętowania, a także wielu przeciwności losu, z którymi poradziliśmy sobie wyśmienicie dzięki wspaniałym ludziom, wspierającym Nas bez końca i bezwarunkowo.


Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 11.00 serdecznym powitaniem współorganizatorów i uczestników. Następnie przypomnieliśmy sobie, jakie znaczenie ma Dzień Dziecka, i złożyliśmy życzenia wszystkim dzieciom. Wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali dyplomy „Dziecko na medal”, a atmosferę umilił utwór Emila i Gracjana, którzy zaprosili dzieci na edukacyjną podróż po Polsce, tym razem do Zakopanego.Dzieci uczestniczyły w spotkaniu hybrydowym w dwóch grupach wiekowych. Równolegle odbywały się warsztaty kreatywne, gdzie dzieci mogły wykonać własne latawce. Twórcza praca była bardzo owocna.


Ksiądz Proboszcz skierował kilka słów do dzieci, w formie wiersza, który wywołał niemałe poruszenie wśród uczestników. Uśmiechów i wzruszeń nie było końca.
Dalej rozpoczął się piknik z poczęstunkiem. Jak zawsze były uwielbiane przez wszystkich frytki. Bardzo dziękujemy za wszelka pomoc w kuchni i wspaniałą obsługę. Czapki z głów za samoorganizację.


W popołudniowej części spotkania mieliśmy zaszczyt gościć, nikogo innego jak samego, Pana Ambrożego Kleksa, który zaprosił Nas na kultowy film „Akademia Pana Kleksa” w nowej aranżacji  (2023). Seans filmowy dostarczył wszystkim wielu wrażeń, a zachwyt w oczach dzieci niezapomniany.  Sama obecność Pana Kleksa wywołała ogóle poruszenie, a rozdawane piegi sprawiły wszystkim i mały i duży dzieciom (czytaj dorosłym) wiele radości. 


Z powodu warunków pogodowych zaplanowana wycieczka do parku nie mogła się odbyć. Dzieci natomiast nie zrezygnowały z puszczania latawców i dobrze wykorzystały przestrzeń podwórka do wypróbowania swoich wykreowanych indywidualnie wyjątkowych latawców. Była to była wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy na świeżym powietrzu, w którą zaangażowali się również dorośli, a nawet sam Ambroży Kleks.


W tym dniu spotkały się dzieci starsze czyli seniorzy, który podjeli ciekawe rozmowy w ramach spotkań przy herbacie (Herbaciarnia “Familiaris”) i pięknie uświetnili celebrację Dnia Dziecka w naszej polonijnej społeczności.


Zakończenie naszego spotkania nastąpiło o godzinie 17:00. Organizatorzy pożegnali uczestników i podziękowali za wspólnie spędzony czas i zaprosili na kolejne spotkania.


Szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy również ks. Proboszczowi za przemiłe i ciepłe słowa, a Ambrożemu Kleksowi za serdeczne i życzliwe towarzyszenie dzieciom i moderowaniu przebiegu wydarzenia. 


Dziękujemy również wszystkim rodzicom, dziadkom i dzieciom za przybycie, za dobry humor i wspólną zabawę. Dziękujemy rodzicom za przyniesienie pysznych ciast, a dziadkom za towarzyszenie w wydarzeniu i uhonorowanie dzieci i wytworzenie tym samym międzypokoleniowego wymiaru wydarzenia. 


Wspólnie możemy piękniej i ciekawiej przeżywać naszą codzienność. To dzięki Wam wszystkim ten dzień był tak wyjątkowy i pełen radości!


Z wyrazami uznania i serdecznymi pozdrowieniami, 

Organizatorzy


Materiały edukacyjne:


Materiały edukacyjne - Etap VI - Zakopane
.pdf
Pobierz PDF • 1.09MB

Akademia, czy wiesz, że
.pdf
Pobierz PDF • 537KB

Latwiec
.pdf
Pobierz PDF • 371KB


73 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
Post: Blog2_Post
bottom of page