top of page

Kurs przedmałżeński online (11. – 13. marzec 2022)

W tym trudnym czasie pandemii koronawirusa i trwającym lockdownie chcemy wyjść z propozycją duszpasterską dla narzeczonych, którzy pragną przygotować się do sakramentu małżeństwa. Jedną z propozycji jest internetowy kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 11. – 13. marca 2022 r. za pomocą aplikacji Zoom.

W programie m.in.:

  1. „Po co nam właściwie ślub w kościele?” – tradycja, duchowość, wiara, sakrament

  2. „Ślubuję Ci …” – teologia małżeństwa w kontekście przysięgi małżeńskiej

  3. „Katolickie tematy tabu” – planowanie rodziny i problemy życia seksualnego

  4. „Przychodzą narzeczeni do proboszcza” – kościelne formalności i prawny aspekt małżeństwa

  5. “Dlaczego nie?” – przeszkody do zawarcia małżeństwa w prawie kanonicznym

  6. „Jak w zasadzie wygląda ślub po katolicku?” – praktyczny poradnik dla narzeczonych z zarządzania ludźmi oraz szczegółami w najlepszym możliwie stylu

  7. „Ale piękna uroczystość!” – czyli o liturgii sakramentu małżeństwa (obsada, ekipa, stroje, przygotowanie miejsca, muzyka, scenariusz, próba, publiczność)

  8. „Dlaczego on mnie nie rozumie, a ona ma znów focha?” – kryzysy i budowanie więzi w małżeństwie

  9. „Przyjechaliśmy do Niemiec, żeby było nam po prostu lepiej” – małżeństwo wobec dylematów emigracji zarobkowej (blaski, cienie, dylematy decyzji, zetknięcie się z rzeczywistością)

  10. Świadectwa małżeństw emigracyjnych z różnym stażem małżeńskim (nowożeńcy, 5 lat, 15 lat, 20 lat, 40 lat).

Kurs jest akceptowany w Kościele katolickim w Polsce, ponieważ działamy w imieniu Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, jesteśmy oficjalną Poradnią w Niemczech. Jesteśmy ponadto członkami Polonijnej Rady Rodziny przy Delegacie Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. O wszystkich działaniach poinformowany jest ks. bp Wiesław Lechowicz odpowiedzialny za Duszpasterstwo Emigracji Polskiej. Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wysyłane pocztą tradycyjną i elektroniczną wg uznania.

1. Kurs jest kompletną katechezą przedmałżeńską. Odbywa się w następujących godzinach: piątek (20.00 – 22.00), sobota (9.00 – 19.00), niedziela (9.00 – 19.00). Wykłady połączone są z przerwami.

2. Kurs przeznaczony jest dla par narzeczonej/ narzeczonego i zaleca się wspólny udział… wiara nie jest kryterium do nie odbycia nauk przedmałżeńskich… mówimy o komunikacji, blaskach i cieniach emigracji, wartościach… polecamy wspólny udział.

3. Po zakończeniu kursu otrzymujecie dwa certyfikaty: certyfikat ukończenia nauk przedmałżeńskich, certyfikat o ukończeniu spotkań w poradni rodzinnej. Oba certyfikaty ważne są bezterminowo.

Zapisy: poradniapmk@gmail.com

Kolejne terminy w roku 2022: II kwartał – 10-12 czerwiec, III kwartał – 23-25 wrzesień, IV kwartał – 09-11 grudzień


0 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page